Ken Segall – Oblednie proste (2013) [POLISH]


Size : 9.2 MiB (9648226 Bytes)

Ken Segall - Obłędnie proste (2013) [PDF] [PL] [LIBGEN]

9 MB | Polski | PDF, DJVU, ODT, EPUB | ISBN: 978-83-7778-468-6 | Stron: 326 (z okładkami)

Są dwa PDFy jeden to skan a drugi to wersja OCR która może zawierać literówki. Czytaj w wersji w której jest Ci wygodniej.

Opis:
Literatura Faktu. Czytając tę książkę, będziesz mieć wrażenie, że siedzisz w sali konferencyjnej na spotkaniu ze Steve’em Jobsem i przysłuchujesz się jego nocnym rozmowom telefonicznym. Zrozumiesz, jak jego obsesja na punkcie Prostoty pozwoliła Apple’owi działać lepiej i szybciej, a przy tym zaoszczędzić miliony dolarów.

Prostota nie jest w Apple’u tylko jedną z zasad projektowania produktów - to wartość, która przenika każdą komórkę tej firmy. Obsesja na punkcie Prostoty sprawia, że Apple wyróżnia się na tle innych koncernów technologicznych. To właśnie dzięki niej Apple stał się najcenniejszą firmą na świecie.

Prostota jest widoczna we wszystkim, co robi Apple: w jego strukturze wewnętrznej, innowacyjnych produktach oraz języku, jakim porozumiewa się ze swoimi klientami. Zwyciężając nad siłami Kombinacji, firma ciągle odnosi spektakularne sukcesy.

KEN SEGALL - dyrektor kreatywny w agencji reklamowej - odegrał kluczową rolę w odrodzeniu Apple’a, współtworząc kultowe kampanie marketingowe, począwszy od Think different (Myśl inaczej). Wymyślając nazwę dla komputera iMac, stworzył też wzorzec nazewnictwa dla fali iProduktów, która zalała wkrótce rynek. Segall przez wiele lat pracował przy kampaniach reklamowych dla innych słynnych firm technologicznych, m.in. IBM-a, Intela i Della, i to bogate doświadczenie pozwala mu spojrzeć na branżę z szerokiej perspektywy. Nietypowe metody pracy Steve'a Jobsa pozwoliły mu docenić moc Prostoty i natchnęły go do tego, by przekonać innych ludzi do korzystania z niej.

Segall opowiada fascynujące (i dotąd nieznane) historie zakulisowe. Z inteligencją i humorem tłumaczy, dlaczego na tle konkurencji wyróżniają się firmy wykorzystujące siłę Prostoty, a pracownicy, którym udaje się opanować tę sztukę, mogą stać się ich niezwykle cennym atutem.

Spis treści:
Przedmowa 11
Wprowadzenie: Simple Stick, czyli Prostotą po głowie 13
Rozdział 1: Myśl brutalnie 29
Rozdział 2: Myśl kameralnie 50
Rozdział 3: Myśl minimalistycznie 83
Rozdział 4: Myśl dynamicznie 117
Rozdział 5: Myśl obrazowo 136
Rozdział 6: Myśl słowami 168
Rozdział 7: Myśl nieformalnie 199
Rozdział 8: Myśl po ludzku 214
Rozdział 9: Myśl sceptycznie 258
Rozdział 10: Myśl bojowo 288
Podsumowanie: Myśl inaczej 305
Podziękowania 322